Zalai Horgászok Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gébárt 2016

+3
Jenő54
Compo
casio30
7 posters

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Jenő54 2016-03-10, 22:47

Szép estét mindenkinek!
Már megint elfogytunk? Vagy csak nincs mondanivaló?
Én már várom a hosszú hétvégét csak sajnos szeles időt jósolnak. De azért talán kimegyek egyszer kétszer. Kiváncsi vagyok mennyien lesznek.

Jenő54

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Feb. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Lajos01 2016-04-06, 21:58

Halihó!

Ahogy elnézem, megint nagyon "leültünk". Vagy nem ér rá senki, mert állandóan a vízparton csücsül, vagy minden nagyon átlagos, emiatt nincs semmi mondanivaló.
Igaz nagy mondanivalóim nekem sincsenek. Eddig négyszer voltam kint, húsvét előtti héten kezdtem. Az eredményekkel nem nagyon dicsekedhetek, 29 db dévér, abból 8-10 darab volt normálisabb méret, a többi olyan még éppen süthető. Ezenkívül egy rendesebb kárász, meg pár darab pici karika, illetve bodorka, vörösszárnyú, meg egy 20 centis csuka, ami gilisztára jött. Ja, és egy 67 dekás törpe! Azért az már szép volt.
Nekem valahogy mindig sikerült olyankor menni, amikor ponty kapás még csak nem is volt. Pedig van olyan ismerősöm (persze ő már nyugdíjas, és hetente háromszor-négyszer ki tud menni), aki már a 12. pontynál tart, pedig válogatott is, 40 centi alattit el sem hozott.
Érdekes módon, a fogásaim 90%-a fenéken jött (25-ös zsinór, elég kicsi horog, csalinak pedig csemegekukorica-giliszta kombi). Úszóra alig-alig jött valami, pedig általában azzal szoktam fogni a halaim többségét. Úgy látszik, még túl hideg (volt) a víz, és nem jöttek még ki a szélébe.
Most, a következő hétvégén valószínűleg nem megyek, mert egyrészt elég vacak időt jósolnak, másrészt kiderült, hogy a piacra akarok menni farmert és egyéb dolgokat venni Very Happy
(ezt mondjuk a feleségemtől tudom Rolling Eyes )
De azért reménykedem, hogy hamarosan jobb időpontokat, és szebb időt tudok kifogni.

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Lajos01 2016-04-26, 15:50

Azért akadnak a Gébártiban is elég szép naphalak:

Gébárt 2016 - Page 3 P23-04_www.kepfeltoltes.hu_

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Lajos01 2016-05-04, 18:42

Hahó!

Tegnap hallottam, hogy most péntek-szombat-vasárnap (május 6-7-8-án) 14 óra előtt nem érdemes a Gébártira menni, mert pergető országos bajnokság lesz, emiatt más nem horgászhat!
Csak azért, nehogy valakit akkor érjen a csalódás, amikor kiérkezik, mit sem sejtve Very Happy

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty ptibor

Témanyitás by ptibor 2016-05-18, 09:26

Valaki meg tudná mondani hogy 28000 forintnak miért nem 14000 forint a fele?Mert ha féléveset váltok akkor annak az éves árának a fele kellene hogy legyen.Egy kiló kenyérnek is fél kiló a fele mint ahogy 100 forintnak is 50 a fele.Valaki tud rámagyarázatot?

ptibor

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2016. May. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Lajos01 2016-05-18, 19:43

Hali!
A Megyei Szövetségnél máshogyan tanulták a matematikát Cool
Vagy esetleg az első félév rövidebb (ugyebár a február csak 28 (29) napos).
Vagy... erre talán ott tudnának válaszolni.

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Jenő54 2016-06-21, 13:57

Szép napot Kollégák!

Kitört a nyári vakáció. Valami hír-tapasztalat-mondanivaló? Sehol senki?
Azt mondják sokan hogy a gébárton egy jó ideje nem nagyon lehet halat fogni. De mégis hallok olyanokról akik elég szépen fogtak!
Én sem vittem tulzásba. Néha pár jobb keszeg meg egykét kárász. De pontyot még alig fogtam.
Szerintetek mit csinálok rosszul? Vagy tényleg ilyen kevés a hal a tóban és csak néha mázlistáknak jön be néhány?

Jenő54

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Feb. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Compo 2016-07-06, 07:08

Sziasztok!

Én azt tapasztalom, hogy van Gébárton hal, csak nem a vízterületnek megfelelő mennyiségben. Itt főleg pontyra gondolok. Azok, akik csak havonta 2-3 alkalommal tudnak csak lemenni, mázlisták ha pontyot fognak. Azok a horgászok akik rendszeresen tudnak menni, fognak 1-2-őt, de ők is panaszkodnak, mindenki panaszlodik.......... Tényleg nem így kellene lennie!!!!
Aki csak kikapcsolódni megy ki, az foghat rendesen keszegféléket.

Szerintem vannak problémák a nemeshalak mennyiségével a tóban.......!!!!

Compo

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2015. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Lajos01 2016-07-11, 10:57

Hahó!

Biztosan igazad lehet Compo, nekem sem kell félnem, hogy túllépem az éves kvótát Smile
De, bár tudom, nem igazi vigasz, azért elmondok valamit.
Az elmúlt pár hétben többször jártam a Balatonnál. Igaz, nem horgásztam, de azért természetesen körülnéztünk a vízparton is. Nagyon sokan panaszkodnak, hogy hetek óta alig lehet fogni valamit. Még a csónakosok is, pedig azért nekik talán jobbak az esélyeik.
Mondjuk, nagyon nem is csodálkozom, ilyen időjárásban nekem is alig van étvágyam. Folyton csak sörözni meg nem lehet Cool

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Jenő54 2016-07-16, 08:26

Szép napot mindenkinek!

Habár a széptől igen messze vagyunk. Mintha ősz lenne!

ki tud róla hol lehet hivatalos információt szerezni hogy mi van most? Azt hallottam hogy a kanizsaiak kiválása miatt a megyei szövetség fizethet mint a katonatiszt. Mert a biróság megitélt valami 12 milliót nekik. Azért nem volt már nemtudom mióta a gébárton telepítés.
Mi ebből az igaz?
Mert ha tényleg így van akkor arra azért kiváncsi lennék hogy a 28 ezer forintos területi jegy ellentételezését (a telepítést) mikor kapjuk meg?
Vagy hogyis van ez? A szövetség elcsesz valamit a mi pénzünk meg ugrik?
Tud erről valaki valamit?

Jenő54

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Feb. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Jenő54 2016-09-27, 15:40

Szép napot!

Habár úgy látom nem igen jár erre senki de azért olvasó talán akad. Valaki nem hallott róla hogy mikor lessz telepítés a Gébárton? Annyit hallottam hogy ősszel lessz csak azt nem tudták megmondani hogy mikor. Mondjuk már nagyon ráférne mert alig lehet fogni valamit régóta. Vagy aki nagyon ügyes az fog akkora dögöt amit úgysem lehet elhozni. Az idén még alig fogtam valamit. Erősen gondolkozok hogy jövőre ide ki se váltom az engedélyt inkább eljárok valahova messzebb ahol halat is lehet fogni. Pedig milyen nagy mellénnyel mondták egykét éve hogy milyen sok halat raknak ebbe a tóba.

Jenő54

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Feb. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by htom75 2016-10-02, 20:02

Szia Jenő54!

Több helyen is érdeklődtem már a telepítés miatt...
November első hetében fognak várhatóan telepíteni.
Remélem harcsát nem telepítenek az idén, mert már látszik a hatása a sok nagyra nőtt dögnek. Sad

htom75

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2015. Jul. 03.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Jenő54 2016-10-04, 12:26

Köszi htom75!

Remélem hogy az időjárás megfelelő lesz! Hogy utána még ki lehessen párszor menni mert szégyenszemre még normális hal nélkül maradok az idén.
A harcsát páran nagyon kedvelik (egyébként én is kedvelném de már rég nem tudtam normálisat fogni) de van is belőle pár akkora a tóban hogy nem biztos hogy elbírnék vele. Nemrég láttam egy akkorát fordulni hogy azthittem a Loknessi szörny! Hogy az mit megzabálhat! Mégis van aki visszaengedi!

Jenő54

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Feb. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Lajos01 2016-11-15, 19:40

Halihó horgásztársak!

Végre telepítettek a Gébárti tóba! A zaol.hu információi szerint 70 mázsa háromnyaras pontyot, 25 mázsa dévérkeszeget és 200 kiló fogassüllőt telepítettek.
Sőt, ha minden igaz, a jövő héten még tesznek bele 20 mázsa vegyes keszeget is. (elvégre a harcsáknak is kell enni valamit Laughing )
Mondjuk ennek a mennyiségnek már kora tavasszal illett volna belekerülni, akkor talán párszáz horgászt kevesebb csalódás ért volna ebben az elmúlt évben.
A cikkben írtak szerint (ami gondolom, a holnapi Zalai Hírlapban benne lesz), legközelebb húsvét körül lesz telepítés.
Most már csak arra lennék kíváncsi, jövőre hányan váltanak a tóra területit, mert nagyon sokaktól hallottam (olyan szavak kíséretében, amit nem idézek, mert nem bírná el a képernyő), hogy nem váltanak ide jegyet, hanem elmennek kicsit messzebb, mivel néha halat is szeretnének fogni!

És végül, ha esetleg valaki nem tudná: 22-én reggel 6-ig általános tilalom van!

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Lajos01 2016-12-30, 18:17

Nem tudom, jár-e egyáltalán erre valaki. De ha mégis, annak BOLDOG ÚJ ÉVET!

santa

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Lajos01 2017-02-17, 16:46

Shocked

Sehol senki régóta...

Horgászni volt már valaki?? bounce

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Jenő54 2017-02-22, 20:43

Szép estét mindenkinek!
Kérdésem lenne. Talán jár erre olyan aki tud válaszolni.
Ha váltok területi jegyet mondjuk 3 vizre akkor egy napon mindegyiken megfoghatom az engedélyezett mennyiséget?
Vagy egy napon összesen csak az engedélyezett mennyiséget? Mondjuk a Gébárton egy pontyot meg a Zalán egy pontyot meg Lövőn még egy pontyot? Vagyis összesen 3 darabot mert az országos horgászrend naponta 3 pontyot engedélyez?
És mi van olyankor ha a gébárton fogható mennyiség az egy hétre engedélyezett 5 pontyom megvan mondjuk 3 nap alatt és a Zalán fogok mégegy pontyot?

Jenő54

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Feb. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt 2016 - Page 3 Empty Re: Gébárt 2016

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.