Zalai Horgászok Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gébárt - 2015

+4
casio30
Kicsiel25
Jenő54
zsolti77
8 posters

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Caligar 2015-06-25, 10:46

Sziasztok,

július eleje óta kb. 5-ször voltunk a tavon, igaz a hely mindig ugyanaz volt. Ezen alkalmak során nagyjából 10-15 db 20-50 dkg közötti kárászt fogtunk, pár darab méreten aluli compót, 1 darab pontyot és néhány keszeget. Láttam nagyobb, kb. 5-6 kilós pontyokat fordulni, ugrani, de jellemzően szinte mindig a túlpartnál. :-). Ennek ellenére érdekes megfigyelés, hogy a nyugodt víztükör és a csendes, bokros környék ellenére, sem pontytúrásokat, sem amurmozgást nem nagyon lehetett látni. Azért nem adjuk fel. Próbálkozunk.

Caligar

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2015. Jun. 11.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-06-25, 23:54

Halihó!
Tegnap (szerdán) estefelé kimentünk a tóra. Nem túl sok minden jött, bent fenéken egy-két közepes kárász (giliszta-kukorica szendvicsre), meg két törpeharcsa.
Kicsit finomabb szerelékre úszóra (puha konzervkukoricára) viszonylag több bodorka és karika, de kicsik (egy-két maréknyi kukoricát, és két gombóc etetőanyagot be is szórtam). Amikor már alig láttam az úszót, a parttól 8-10 méterre megjött egy 3 kiló körüli pikkelyes ponty.
Ami pedig a túrásokat illeti: érdekes módon a múlt héten mesélte egy ismerősöm, aki Pötrétére jár, hogy ott se látni túrásokat, pedig a nád melletti etetés ilyenkor már szinte pezsegni szokott.
Valahogy az idei év (legalábbis nekem, de másoktól is hallani hasonlókat) eléggé gyér, pedig így, június végére már elég szépen szoktam fogni. Persze ezt nem úgy kell érteni, hogy tucatszám, de azért 6-8 bőven méretes pontyom, becsületes méretű keszegből (bodorka, dévér) jópár kiló már szokott lenni. Az idén ez volt a második rendesebb pontyom, normális méretű keszeget se sokat fogtam. Legfeljebb a kárász jövöget, de azok sem múlják felül a fél kilós méretet, na meg alkalmanként csak néhány darab. Érdekes módon compót is csak pár darabot fogtam, igaz, azok kiló körüliek (de persze 40 centi alattiak) voltak. Pedig tavaly volt olyan nap, amikor 5-6, sőt több compó is jött. Csak az a 40 centi...
Szóval tényleg nincs más, mint próbálkozni, de azért már beindulhatna egy kicsit rendesebben.

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Compo 2015-08-16, 02:33

Sziasztok!

Nagyon gyenge a fórum, olyan mint Gébárton a halfogás........Sad
Pár keszeg semmi más!! -biztos a nagy meleg miatt......!!!!??? Very Happy Very Happy

Compo

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2015. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Jenő54 2015-08-16, 15:37

Szép napot!

Gyenge bizony! Biztos más is úgy van vele mint én is. idejövök megnézem aztán mivel nem írt senki semmit már megyek is tovább.
Mondjuk nekem se nagyon van mondanivalóm. Ha csak az nem hogy hetek óta horgászni sem voltam mert ott is alig lehet kibirni ezt a hőséget.
Amikor meg mégis kimentem? Akkor sem fogtam semmit. Vagy legfeljebb egykét compót. Azt meg ugye tudjuk...
Talán most majd jön egy kis felfrissülés végre akkor majd kimegyek.

Jenő54

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Feb. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Compo 2015-08-21, 18:02

Halihó!!

Hát, Úrak, megjött a felfrissülés, de nekem most sem ment.
3 db dévérkeszeg, nagy kinlódva, meg egy "bicska" csuka pergetve...!!!
Nekem hiába mondják, hogy itt, meg ott fogtak pontyot!!!!
Mikor egy jót még keszegezni (kárász, bodorka, compó) sem lehet, vagy nem tudok.......?? Szóval kiábrándító az egész!!!

Compo

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2015. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-08-23, 22:57

Halihó Mindenki!
Nem kell aggódni, én is nagyon ügyetlen vagyok Smile
20-án délután (mivel délelőtt esett az eső) kimentem végre. Gyakorlatilag szinte semmit nem tudtam fogni, pár apró keszegen kívül, illetve egyetlen szép dévért 17.30 körül. Az a legnagyobb baj, hogy azon a helyen, ahol (ezúttal is) próbálkoztam, elég sok a hínár. Látni ugyan nem lehet, de szinte állandóan felfekszik rá az úszós szerelék, bármerre is dobáltam. Néha sikerül egy-egy darabot kihúzni vele, az a bökős hínár. Így nem csoda, hogy alig-alig sikerül valamit fogni, mivel -gondolom- a felakadt csalit nem nagyon veszik észre a halak. Fenéken viszont mozdításom sem volt. De azért idébb-odébb lehetnek halak, mert nem messze tőlem fogtak egy szép pontyot. Igaz, állandóan azon a helyen,  és gyakran horgászik az illető. Rakétával beetet (módjával, de rendszeresen).
Viszont most olvastam:
http://zaol.hu/hirek/744-kilogrammos-es-220-centimeteres-harcsa-akadt-horogra-1721140
Tehát akad szép hal a tóban, csak ügyes horgász, kitartás, hozzáértés (meg persze egy kis szerencse) kell hozzá. Gratula a sikeres horgásznak!
Annyit persze azért hozzátennék (bár tudom, hogy nem mindenki ért velem egyet), hogy szerintem kár volt visszaengedni. Egy ekkora bálna mit megzabálhat naponta?!

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Jenő54 2015-10-08, 22:20

Sehol senki?

Shocked No

Jenő54

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Feb. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Compo 2015-10-16, 21:14

Sziasztok Úrak!
Senki nem horgászik Gébárton!!???
Sehol egy nagy fogás, semmi......
Nálam tuti semmi, egy nagy nulla volt az év!!! Taĺán hosszú évek óta a legrosszabb!Nagyon nehállt minden, nem...-fejlesztések, nagy beruházások, nagy SZAVAK......!!

Compo

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2015. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Compo 2015-10-16, 21:17

Nehállt-leállt, bocsánat!!!

Compo

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2015. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by htom75 2015-10-19, 18:05

Sziasztok!
Sajnos nálam is az elmúlt két hétben a Ságodi ágban, egy tenyeres dévér valamint két törpeharcsa. Talán telepítés után akad valami Sad

htom75

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2015. Jul. 03.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-10-20, 22:34

Hali!

Igaz is: tud róla valaki, mikor lesz telepítés?

Az elmúlt kb. két hétben négyszer voltam kint, fogtam összesen annyi keszeget, amiből már kijött egy vacsora. Na jó, kettő...
Szóval nem vittem túlzásba én sem. Persze mindig rossz időt is fogtam ki, de attól még lehetett volna nagyobb sikerem...

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by htom75 2015-10-21, 19:03

Hali Lajos01!

Kérdésedre sajnos nem tudok pontos választ adni, mivel a szövetségben sem tudtak. Múlt héten kb. csütörtökön kérdeztem. Jelenleg teszt horgászat lesz csapatok részére az Andráshidai ágban okt. 22-től 25-ig. A horgászboltban annyit mondtak, hogy október utolsó hete, vagy november első hetében lesz a telepítés plusz egy hetes tilalom.
Very Happy

htom75

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2015. Jul. 03.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-10-21, 21:11

Köszi htom75!
Nem bánnám, ha inkább november első hete lenne, mivel az előttünk álló hétre még viszonylag jó időt ígérnek.
Most már csak az a bizonyos teszthorgászat érdekelne, mit jelenthet?
Mellesleg erről is most hallok először, pedig többször is néztem a Szövetség honlapját, de a legfrissebb hír az áprilisi harcsafogó verseny...
Most jön a hosszú hétvége, várhatóan az idő is jó lesz, azért nem ártana tudni, hova érdemes (hova lehet) menni horgászni.

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Jenő54 2015-10-21, 22:29

Szép estét!
Engem is érdekelne mit tesz ez a teszt horgászat mert mennék a hétvégén lógatni!
Lajos01!
A szövetség honlapját ne emlegesd! Ha egyáltalán sikerül megnyitni és nem fagy le tőle a böngészőm! Nincs rajta semmi olyan ami a horgászokat érdekelhetné. Pedig talán a gyors tájékoztatás lenne a célja. Ott van a hírek de jóformán semmi hírt nem osztanak meg rajt pedig ott bárki megnézhetné.

Jenő54

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Feb. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by htom75 2015-10-22, 14:03

Sziasztok!

A teszt horgászatra egyesületek nevezhetnek 2 fős csapatokat. A Gébárti hirdető táblán van ez a kiírás. Telepítés is csak oda lesz kifüggesztve!!!! Ezért máshol ne keressétek!!!!
Utólag majd a Zalai Hírlapban is megjelenik........(Szövetségben a hölgy a telefonban ennyit tudott mondani a telepítésről.)

htom75

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2015. Jul. 03.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Jenő54 2015-10-22, 20:18

Köszönöm a választ!

Egyébként marha jó! Tehát menjek ki a tóra megnézni hogy érdemes-e kimennem a tóra....
Nem tudom miért de én azt hittem ez már javában a 21. század silent
Manapság ha keres valamit az ember vagy meg akar tudni valami akkor megnézi az interneten. Hírdetőtábla !
A múlt hét elején direkt megnéztem amikor kimentem mert gyanús volt hogy nincs senki. (aztán később már jöttek páran de pocsék volt az idő)Attól féltem hogy nem volt-e telepítés. Akkor még nem láttam semmi kiirást.
Tényleg jó lenne már ha a szövetség lenne a horgászokért nem pedig forditva Evil or Very Mad

Jenő54

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Feb. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by htom75 2015-10-31, 18:42

Sziasztok!
Amint a szövetség internetes oldalán láthatjátok, eljött az őszi haltelepítés.
Most vasárnap még kinézek a tóra, majd a tilalom leteltével újra. Laughing

htom75

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2015. Jul. 03.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Compo 2015-11-02, 10:22

Sziasztok!
Én nem csodálkozom,hogy kevesen járnak ki!!Nekem akárki, akármit mond kevés a hal Gébárton!!! Majd telepítés után lesz még egy roham, aztán sokaknál erre az évre ennyi..! Az egyesületről meg inkább ne beszéljünk...._igérgető f....kalapok!!
Teszthorgászat,mit tesztelnek???? -ciribiri fesztivál!!!

Compo

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2015. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Compo 2015-11-02, 10:44

Elfelejtettem!! Harcsa van benne dögivel, ez a lényeg nekik!!
Telepítéskor, gondolom nagyon meglesznek ELÉGEDVE MAGUKKAL az uRAK!?!

Compo

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2015. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Jenő54 2015-11-03, 19:23

Szép estét!

Compo, ugye az "egyesület" helyett szövetséget akartál írni? Merthogy egyesület több is van a városban, de a telepítésekért a szövetség a felelős...
Sajnálom, hogy hétfőn nem értem rá mert szívesen megnéztem volna hogy mit és mennyit telepítettek. Valaki nem hallott róla? Azt hittem hogy lesz róla az újságban de eddig nem írtak semmit. A szövetség honlapját meg nem tudom megnyitni Crying or Very sad

Jenő54

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Feb. 18.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Compo 2015-11-03, 20:38

Igen, elnézést!!!!

Compo

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2015. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-11-04, 21:48

Hát, Jenő, én meg tudtam nyitni (bár majdnem beleőszültem, mire "teljesen" megnyílt, vagyis használható lett). Csak éppen nem mentem vele sokra. A Hírek oldalon még mindig az van, hogy másodikán lesz telepítés...
Valami hirtelen ötlettől vezérelve megnéztem az Újságcikkek nevezetű oldalt, és ott találtam egy Zalai Hírlapos cikket az őszi gébárti telepítésről. Csakhogy kissé gyanús, mert nagyon hátul van, ráadásul november 11-et ír, hogy akkortól lehet horgászni. Mivel dátum nincs, ez akár több éves cikk is lehet, sőt szerintem az is.
Tehát semmi új információ, maradnak a pletykaszinten terjedő adatok...
De mivel mostanában senki olyannal nem találkoztam, aki horgászik, még ilyen információm sincsen. Pedig én is kíváncsi lennék.
Egy viszont biztos: mivel valami csoda folytán, teljesen véletlenül (már bő egy hónapja be volt tervezve) éppen a jövő héten leszek szabadságon, hacsak nem potyognak apró cigánygyerekek, ki fogok menni horgászni (talán odaférek a tópartra  Very Happy ).
Habár nem vagyok annyira oda a friss telepítésű zsírpacnikért, talán ki tudom bővíteni az idei hatalmas fogásomat: esetleg megfogom a negyedik pontyomat is. Merthogy ennyire pocsék évem az elmúlt 40 évben nem volt...

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Compo 2015-11-05, 11:37

Szia Lajos!
Vojon miért fogtál csak ennyit....??
Azok a pecások, akik ritkán jutnak le, mint ahogy te is meg én, így járunk!!!
Ha lenne bőven hal nem lenne így.Ha fogunk is, az csak a VÉLETLEN műve!! Többször mondtam, nagy a vízterület, kevés a hal!!!- nagyon kevés!!!!A halhiányt még tetézik a harcsák, szerintem. Hol vannak pl. a compók??Két éve szépen lehetett fogni!!...- nem egyet-egyet!!!

Compo

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2015. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-11-05, 12:57

Igen, Compo, így van ez valahogy...
Bár viszonylag sokszor kint voltam az idén, azért mégsem eléggé rendszeresen. Volt, hogy egy-egy hónap is kimaradt. Bár egy kicsit etettem is (csalogatónak), nem ez volt a főjellemző. Aztán, ha járt arra egy éppen éhes hal, akkor fogtam. Illetve legalábbis volt kapásom. Azokkal szemben, akiknek állandó etetett helyük van (szinte naponta kimennek, jól berakétáznak egy fél vödör kukoricát, majd kellő gyakorlattal arra dobnak rá), esélyem sem volt. Lehet most már mondani, hogy van bőven hal ebben a tóban, sokra megyek a 60 centit jócskán meghaladó kismalacokkal, azokból nem lesz halászlé...
Lehet, hogy nem semmi élmény kifogni egy 15 kilós pontyot, nem vitatom. Hát még egy 50-60-70 kilós harcsát! De amíg ez utóbbiak mindig visszakerülnek, bizony a telepített halak jó része ezek bendőjében köt ki.
Szóval, olyan ez, mint a mesében: "Jöttem is, meg nem is, hoztam is ajándékot, meg nem is".
Félreértés ne essék, nem mindenáron akarok én halat hazavinni (például az éppen csak méreteseket általában visszaengedem, mert mire megpucolnám őket, alig maradna belőle), de azért néha nem ártana. Sőt, egy 3 kilós ponty helyett szívesebben kiegyeznék 6-7 darab félkilós dévérrel. Jobban is szeretem, meg azért több az élmény is. De ennek ellenére, úgy átlag havonta szívesen vennék egy-egy pontyot, süllőt, csukát.
Tudom, én vagyok a béna, hogy nem tudom megfogni. Majd gyakorlok egy kicsit, mert így, 60 (na jó, 61) évesen még nincs elég gyakorlatom Laughing

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-11-05, 15:03

Új információk a telepítésről!
A ZTV híradójában volt egy rövid tudósítás, ahol Makovecz Tamás nyilatkozott:
"Ebben az évben közel 170 mázsa..."
Most -a híradó szerint- dévért, egyéb keszegeket és 3 nyaras pontyot telepítettek.

Szóval ez már valami közelebbi... ha nem is teljesen pontos.

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 4 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.