Zalai Horgászok Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gébárt - 2015

+4
casio30
Kicsiel25
Jenő54
zsolti77
8 posters

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Gébárt - 2015 - Page 5 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-11-17, 16:04

Na, hahó emberek!

Maradt még hal a tóban?
A múlt hét elején (kedden) azt hittem, hogy valami nemzetközi verseny van, annyian voltak kint. Csak éppen valahogy a halak másképp gondolták, mint sokan. Persze azért voltak, akik fogtak, de bizony a nagy többség nem...
Mivel amúgy is szabin voltam, másnap ismét kimentem, de a korábbi, megszokott helyemre, jóval hátrébb. Az idő csodás volt, jól éreztem magamat, és ráadásul szépen jövögettek a keszegek úszóra. Igaz, csak bodorkák, de azok elég szépek. Aztán egyszercsak beszaladt fenéken egy ponty, olyan fél kilenc felé. Szép, közel hármas. Mivel ez volt az idén a 4. pontyom, persze elraktam. Később jött egy alig méretes, azt visszaengedtem, majd dél tájékában jött szintén fenéken egy szép dévér, közel kilós.
Aztán délután (nem sokkal dél után Laughing ) szépen elkezdtek jönni úszóra a pontyok, alig pár méterre a parttól. A legszebbet megtartottam (3 kiló feletti), hálistennek utána sem jött nagyobb. Viszont a ragadozókból csak egy kölyök csukának volt étvágya.

Másnak hogy sikerült?

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 5 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by htom75 2015-11-18, 20:36

Sziasztok!
A tilalom után kedd este voltam kint, akkor egy kilós kárászt, majd fél hétkor egy 43 cm-es pontyot. Nekem ebben az évben ez volt az első nemes halam. Csütörtökön 17 óra után két tükrös jött. 13-án pénteken délután fél ötkor egy törpe, majd egy retúr ponty (34 cm-es) és a végén 18 órakor egy tükrös. A mellettem lévők jól lecsesztek, miért dobtam vissza a méret alatti pontyot. "Az ellenőr elment, vidd haza, ne foglalkozz a mérettel!" Holnap reggel újból megpróbálom. Smile

htom75

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2015. Jul. 03.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 5 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-11-22, 17:30

Hahó!

Hát igen, htom, ez még mindig jellemző sajnos. Mármint "Az ellenőr elment...". (csak zárójelben jelzem meg, hogy annakidejen Péntek Jancsi bácsi szokta mondani: "Ellenőrök a buszon vannak, nálunk halőrök"). Sokan bizony úgy vannak vele, hogy senki és semmi nem számít, csak minél több halat vigyenek haza. Én is hallottam már olyat, aki az első hét végére már a tizedik pontynál tartott, amiből beírva persze csak 3 darab volt. Merthogy így tart a 27. kifogott és elvitt nemeshalnál, és az idén még akar horgászni... Nem is tudom, ezt minek kellene nevezni. De az biztos, hogy ha majd nem lesz kapás, őneki fog leghangosabban járni a szája... Ja, és ha egyszer lebukik (amit meg is érdemelne), és mondjuk a büntetésében lesz egy-két év eltiltás, akkor lesz igazán felháborodva.
Én is szerettem volna még fogni mondjuk valami süllőt, csukát, vagy harcsát, hogy legalább az idén ne úgy kelljen halat vennem szentestére (nálunk akkor "kötelezően" rántott hal van). Csak hát másképpen alakult: az időjárás sem lett éppen olyan, hogy ezen a hétvégén is kimenjek, de főképpen az gátolt meg benne, hogy más elfoglaltságom volt. Ez van, vagy összejön addig, vagy megint tengeri hal lesz a menüben. Tettem el ugyan pontyot a mélyhűtőbe, de abból vagy rácponty, vagy halászlé lesz.
Viszont majd jövőre! Very Happy Az idei évemet (a most fogott pontyokat leszámítva) nem lesz nehéz felülmúlni.

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 5 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Compo 2015-11-28, 08:17

Halihó!

Gondolom mennyit elvihettek.........( tavaszi telepítéskor megint ez lesz). Majd nyáron meg tök "süket" lesz a víz. Majd az IDŐJÁRÁSRA fogjuk, ha nem fogunk halat!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Compo

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2015. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 5 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-11-28, 20:20

Halihó!

Ezek alapján ma sem volt jó az időjárás Smile
Igaz, nem túl sokat, de voltam kint. Hááát...
Fenekezőre néhány óvatos huzigálás volt, kishalat pedig nem tudtam fogni. Pedig 14-es zsinórral, picike horoggal, csontival és apró puha kukoricával is próbáltam. Mindössze egy compó jött, arasznyinál alig nagyobb.
Viszont láttam egy "horgásztársat", szemben, a másik oldalon. Pergetett, pont velem szemben fogott is valamit. Nem akarom meggyanúsítani, de én igencsak kicsikének néztem. Persze lehet, hogy süllő(cske) volt, ugyebár arra kisebb a méret, mint a csukára. Kikötötte a bokrok közé. Aztán ment tovább, majd alig negyed óra múlva jött vissza, hozott egy másik halat, azt is kikötötte.
Eddig még (talán) minden rendben is van, de aztán újra elindult, és pergetett tovább. A kettő kikötött ragadozó után... Persze lehet, hogy pontyra pergetett, hiszen azt még foghatott egyet Cool
Nem tudom mi lett a folytatás, mert én közben eljöttem.
De azt hiszem, ezt hívják mohóságnak.

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 5 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by casio30 2015-12-14, 20:02

Sziasztok Urak,szép estét mindenkinek!
Nagyon régen jártam itt,nincs is mentségem,elnézést kérek...
Visszaolvastam a hozzászólásokat és egy kicsit meglepődtem, de igazak is, nem is kicsit.
Furcsa egy zavaros év volt, bár még nincsen vége Very Happy
Harcsa szinte semmi, viszont ponty rendesen akadt, sőt idén amúr is.
Nekem nem adatik meg a napközbeni kimenetel, úgyhogy marad az este és az éjszaka-idén ez szépen működött.Múlt hétvégén is volt még ponty, igaz most ők győztek,sajnos egy sem ért ki a partra-de majd most hétvégén Very Happy

casio30

Hozzászólások száma : 39
Join date : 2015. Feb. 14.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 5 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-12-18, 19:15

Igen casio30, nevezhetjük furcsának is ezt az évet. Nem voltam kevésszer kint, bár voltak hosszabb kihagyásaim is. Ennek ellenére, ha az utolsó adag pontyot meg nem fogom a telepítés után (mind a 3 darabot Very Happy ), igencsak olyan lenne az eredményem, mint valamikor, 3-4 évtizeddel ezelőtt, kezdő koromban.
Ilyeneket már nem is említek, hogy pont akkor, amikor egybefüggő szabadságon voltam pár hétig, egyszer mentem ki, de akkor is hamar hazamenekültem, mert a kánikulát nem lehetett kibírni.
Keszegből is, talán soha ilyen keveset nem fogtam, mint idén. Csukát, süllőt, harcsát fogtam ugyan, de mind erősen méret alattit.
Igaz, én csak nappal járok, ha éppen nem kell dolgoznom, tehát főleg hétvégén. Talán kétszer-háromszor maradtam sötétedésig.
Szóval, nagyon vegyes érzéseim vannak az elmúlt évet illetően, bár azért valamit csak-csak összekínlódtam, hogy javítsuk egy kicsit a rossz halfogyasztási statisztikát.
De majd jövőre!

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 5 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by casio30 2015-12-21, 21:14

Sziasztok,
szép estét mindenkinek!
Kint voltam szombat és vasárnap éjszaka, összesen 5 kapás, ebből 4 ponty meglett.
Üres volt este a víz, szombat este 23.00 után , vasárnap 22.00 után volt az első kapás.
Egyedül voltam 21.00 után a tavon...

casio30

Hozzászólások száma : 39
Join date : 2015. Feb. 14.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 5 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Lajos01 2015-12-31, 08:45

Boldog Új Évet minden fórumozónak!
Már alig egy nap, és új év, új remény, talán jobban sikerülnek a dolgok, mint 2015-ben. cheers
Most jön egy kis pihenő, aztán hurrá, irány a vízpart, reménykedjünk a jó eredményekben!

Lajos01

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2015. Feb. 12.

Vissza az elejére Go down

Gébárt - 2015 - Page 5 Empty Re: Gébárt - 2015

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.