Balaton, a "magyar tenger" (nincs is olyan messze)

Go down

Balaton, a "magyar tenger" (nincs is olyan messze)

Témanyitás by Lajos01 on 2015-04-18, 22:52

Halihó!

Ma "felderítettem" a Balatont. Legalábbis egy kis részét. Vonyarc mellett lógattam vagy két órát. Bár az idő nem volt éppen túlzottan ideális, az északi-északnyugati szelet elég jól felfogta a parti növényzet, ezért nem volt túl zavaró. Az első fél órában szinte semmi nem volt, aztán szépen kezdtek jönni a keszegek. Eleinte viszonylag kisebbek, később egyre rendesebbek. Csak a dévérek kaptak, de szinte bedobás után azonnal. A terepkörülmények miatt csak fenekezni tudtam, igaz először úszóval is próbálkoztam. Viszont a sok bokor miatt ez nem volt nyerő, meg is fogtam néhányszor egy-kettőt közülük... Very Happy
Sajnos az időm nagyon behatárolt volt, ezért mire rendesebben beindult a kapás, abba kellett hagynom. De legalább a mai vacsora balatoni sült-keszeg volt. Nem is tudom, mikor ettem ilyet utoljára, mindenesetre nagyon régen. Nagyon kiváncsi leszek, hogy a későbbiekben milyen eredmények lesznek a "nagy lavórban". Barátommal az a tervünk, hogy jópárszor kipróbáljuk, vajon milyen lesz a szerencsénk.
Azért holnap reggel kinézünk a Gébártra is, már persze, ha az idő engedi.
Volt valaki mostanában (bárhol) horgászni? Igaz, az időjárás egy kicsit "visszaesett", de a jövő hét közepétől állítólag már megint javulni fog.
Jó lenne javítani a magyar statisztikát, már ami az egy főre eső halfogyasztást illeti Laughing

Lajos01

Hozzászólások száma : 56

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Re: Balaton, a "magyar tenger" (nincs is olyan messze)

Témanyitás by htom75 on 2015-07-03, 21:26

Sziasztok!
Szerdán voltam a Kis Balaton északi részén. Sajnos a halak nem eröltették meg magukat. Reggel nyolc óra után sekerült fogmom a követezőket: két rák, egy kagyló, két dévér (kiló körüliek) és egy kárász.
Sajnos a melletem lévők sem fogtak egy dévérnél többet.
Talán majd ha lemegy ez a meleg.

htom75

Hozzászólások száma : 8

Témanyitás by Lajos01 on 2015-07-03, 23:59

Hali!

Sajnos, úgy néz ki, hogy ez az év ilyen...
Szinte mindenhonnét csak a panaszkodást hallom, kivéve persze azokat, akiknek valahogy mégis bejött egy-egy szebb fogás. Egy darabig arra fogtuk, hogy túl hideg a víz, aztán állandóan fújt a szél, most meg túl meleg van.
Ilyenkorra már, ha nem is túl sok, de azért szokott már lenni rendesebben zsákmányom. Az idén viszont...
De legalább szinte minden vízre panaszkodnak, így azt vélem, nem egy-egy helyen van gond.
Ez van, azért próbálkozunk, egyszer már csak "megtörik a jég".

Lajos01

Témanyitás by htom75 on 2015-07-11, 19:32

Sziasztok!

Járt valaki mostanában Balatongyörökön horgászni?
Jövő héten megyek, és az érdekelne milyen csalival próbálkozzam. Hagyományos csonti, kukorica, giliszta, vagy pellet.
Shocked

htom75

Hozzászólások száma : 8

Témanyitás by Lajos01 on 2015-07-12, 22:04

Hali!
Éppen ma reggel jártam ott...
Csakhogy - reggel 5-kor már nem volt annyi hely, hogy ketten be tudjunk dobni. Egy ember talán-talán nagyon szűken be tudott volna szoroskodni, bár abban sem vagyok biztos. Az sem igazán vigasztalt, hogy utána ugyanígy jártunk Vonyarcon is: egy talpalatnyi hely sem volt, mire odaértünk.
Természetesen a csónakkal rendelkezők kivételek, hiszen ők azért könnyebben mozognak.
De tegnap (szombaton) megpróbálkoztam Vonyarcon. Hát, szinte semmi. Jött (gilisztára) rövid idő alatt (reggel, nem túl korán, közepes keleti szélben) két angolna, de elég "nyiszledtek" és rövidek voltak. Aztán később három darab kölyökponty, messze méret alatt, szintén gilisztára, majd később egy törpeharcsa, végül egy 20 deka körüli kárász. A kukoricával csalizott horoghoz hozzá sem nyúlt semmi.
Mellettem fogtak egy éppen méretes és egy közel méretes pontyot, és néhány közepes dévért, ezek mind csonti csokorra jöttek, fenéken.
Két hete ugyanitt a pellet mutatkozott eredményesnek, de csak elég finom szerelékkel.
Vonyarc nincs túl messze Györöktől, talán oda is érvényes.
Mindenesetre, hacsak nem csónakból horgászol, igencsak frissnek kell lenned, ha helyet akarsz találni, főképpen hétvégén...

Lajos01

Témanyitás by Lajos01 on 2015-07-28, 10:38

Na, mi volt Györökön?

Lajos01

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

Vissza az elejére